top of page

1. METODA "30/70"

 

GÅ‚ównym zaÅ‚ożeniem jest podziaÅ‚ czasu w trakcie zajęć oraz atencji wewnÄ…trz grupy w proporcji 30% do 70%, gdzie:

​

A. 30% czasu dedykowane jest: 

- Powtórkom.

- WyjaÅ›nianiom i korygowaniu bÅ‚Ä™dów w rozumowaniu. 

- Odpowiedzi na pytania.

- Dyskusji na tematy związane z już wcześniej zdobytą wiedzą.

 

Dodatkowo ograniczamy czas mówienia lektora do 30%, ponieważ zajmuje on pozycjÄ™ pomocnika w poszukiwaniu wiadomoÅ›ci i zadawania pytaÅ„ oraz osoby wskazujÄ…cej sposoby zdobywania wiedzy w miejsce dotychczasowego przekazywania wiedzy jako jej autorytatywnego reprezentanta.

​

A. 70% czasu dedykowane jest: 

- Realizacji nowego materiaÅ‚u jÄ™zykowego wÅ‚Ä…czajÄ…c gramatykÄ™, sÅ‚owotwórstwo oraz pozostaÅ‚e komponenty jÄ™zykowe.

- Dyskusjom, analizom, argumentacjom, rozwojowi krytycznego myślenia.

- Praktycznemu tÅ‚umaczeniu wczeÅ›niej poznanej wiedzy i konstrukcji jÄ™zykowych na bieżących dzieÅ‚ach literackich lub artykuÅ‚ach branżowych.

- Grom biznesowym i symulacjÄ… sytuacji biznesowych/ prywatnych. 

- Realizacji case studies i formuÅ‚owaniu wniosków.

​

Poprzez aktywnÄ… rolÄ™ sÅ‚uchacza, jako osoby po części wpÅ‚ywajÄ…cej na przebieg zajęć, jego pozycja nie ogranicza siÄ™ tylko do roli biernego uczestnika, ale aktywnego moderatora planu i badacza zgÅ‚Ä™biajÄ…cego temat. Toteż, pod czujnym okiem lektora pilnujÄ…cego poprawnego i efektywnego przebiegu kursu sÅ‚uchacz zgÅ‚Ä™bia zagadnienia indywidualnie, podejmuje aktywnie dyskusje i konstruuje indywidualne wnioski. 

​

​

​

2. METODA "Problem Based Learning"  

​

To nauczanie skupione na istocie zagadnienia, które stawia sÅ‚uchacza w centrum procesu przekazywania wiedzy i skÅ‚ania go do samodzielnego poszukiwania rozwiÄ…zaÅ„. Nauczyciel przygotowuje materiaÅ‚y do dyskusji w gronie uczÄ…cych siÄ™, nakierowuje zajÄ™cia i dyskusjÄ™ na wÅ‚aÅ›ciwe tory, zwraca uwagÄ™ na bÅ‚Ä™dy w rozumowaniu i wskazuje dalsze źródÅ‚a informacji pozostawiajÄ…c sÅ‚uchaczowi przestrzeÅ„ do pracy wÅ‚asnej i autorefleksji. SÅ‚uchacz poddaje siÄ™ poczÄ…tkowej ewaluacji aby okreÅ›lić: 

​

A. Co wiem? ---- Czego muszę się dowiedzieć?

B. Co umiem? ----- Czego muszÄ™ siÄ™ nauczyć? 

​

GÅ‚ówne zaÅ‚ożenia:

- Omawiane problemy i zagadnienia symulują sytuacje życia codziennego.

- Lektor poprzez zadawanie trafnych pytaÅ„ skÅ‚ania sÅ‚uchacza do Å‚Ä…czenia bieżących informacji z już wczeÅ›niej zdobytÄ… wiedzÄ… dla zreflektowania sÅ‚uchacza i zrozumienia istoty omawianego tematu.

- Bliska wspóÅ‚praca wewnÄ…trz grupy i z lektorem oraz peÅ‚na otwarta komunikacja. Zasada "nie ma gÅ‚upich pytaÅ„" jest bardzo ważna i powoduje powszechnienie jÄ™zyka, gdy wszystkie nawet drobne problemy komunikowane sÄ… otwarcie. 

- Przeprowadzenie analizy osiÄ…gniÄ™tych wyników pracy sÅ‚uchaczy. Utrwalenie zdobytych nowych informacji i zastosowanego sposobu rozumowania wraz ze sformuÅ‚owaniem wniosków.   

​

​

​

​

​

​

​

ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dziękujemy za zapytanie! Odpowiemy na nie ASAP

Informujemy, iż kontaktując się ze Szkołą, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego, inne dane wymagane w formularzach kontaktowych, w celach marketingowych, ofertowych i rabatowych dotyczących świadczenia usług dostarczanych przez Szkołę Językową TUTORnaASAP i podmioty powiązane.

follow US

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

follow US

bottom of page